Simpsonovský slovník

Přinášíme první z mnoha plánovaných letních novinek na SimpsonsWebu. Dnešním dnem startuje projekt, do kterého se můžete zapojit i vy! Společnými silami se pokusíme o vytvoření prvního českého simpsonovského slovníku.

Rubriku budeme průběžne aktualizovat podle toho, jak budete do komentářů přidávat nová hesla. Psát můžete všechny výrazy, které souvisí se světem Simpsonových (jména postav, springfieldské obchody, významná místa, výrobky apod.). Důležité je, abyste k heslům psali i doplňující informace.

Např.: Duff – nejznámější a pivo ve Springfieldu

V případě, že některé heslo je již do slovníku zaneseno, ale popis se vám zdá příliš strohý, nepřesný či úplně špatný, můžete poslat návarh na změnu.

A

Jeff Albertson – Člověk známí hlavě pod jménem Komiksák (více informací pod Komiksákem)
Akira – japonský číšník v restauraci Happy Sumo. Mimo jiné učil Bart a jiné děti karate. Poprvé se objevil v díle Není ryba jako ryba.
Armin Tamzarian – Pravé jméno řiditele Skinera.
Access Spriengfield – Televizní pořad na kanálu 6.

B

Blinky – Zmutovaná tříoká ryba oranžové barvy, kterou Bart vylovil z rybníka znečištěného toxickými odpady z Burnsovy eletrárny.
Bouvierová, Jacqueline
– matka Marge Simpsonové a jejich sester Patty a Selmy
Bouvierová, Patty
– starší sestra Marge Simpsonové, Selmino dvojče, má homosexuální orientaci a nesnáší Homera Simpsona
Bouvierová, Selma – starší sestra Marge Simpsonové, Pattyno dvojče. Byla provdaná za Lionela Hutze, Leváka Boba, Troye McClurea a Disco Stua. Je adoptivní matkou Ling Bouvierové a stejně jako její dvojče Patty nesnáší Homera Simpsona
Burns, Charles Montgomery – nejbohatší muž ve Springfieldu a vlastník jaderné elektrárny. Kdysi adoptoval Bárta jako svého dědice. Má syna Larryho, který pracuje ve stánku se suvenýry. Jedním z jeho koníčků je sbírání různých kusů oblečení vyrobených výhradně ze zvířat. V patách je mu většinou jeho věrný asistent Waylon Smithers.
Buzz Cola – Oblíbený nealkoholický nápoj s kofeinem, který se prodává v plechovkách.
Břitníci (Be Sharps) – pěvecké kvarteto, kde působil Homer,  Seymour Skinner,  APU a Clancy Wiggum – později nahrazen Barneym. Vydali desky Meet the Be Sharps a Bigger the Jesus.
Bártovi lidé– Bártova část v Kids News, hovoří se tam příběhy o starých a smutných lidech ze Springfieldu.
Bartman – Bártova tajná identita superpadoucha.
Brockway – První město s nadzemní dráhou ve státě Spriengfield.

C

Coltrane – Lízina čtvrtá kočka, pojmenovaná podle slavného jazzového saxofonisty Johna Coltranea, zemřela, když vyskočila z okna, když se jí Líza pokoušela zahrát něco od jejího jmenovce
Can’t get enough of that wonderfull Duff – Reklama na Duff, je např. u Vočka v baru.
Cecilie – výčepní z baru „U Tiráka“.
Celostátní veřejnoprávní rádio – rádio které poslouchala v díle Domov daleko od Homera, Lisa. Lisa vyhrála při poslechu 4 lístky na film Kosovský Podzim, protože byla jedinou soutěžící osobou.

Č

D

Dlaha, Julius – nejznámější sprinfieldský lékař, který se směje kdykoliv čemukoliv. Vlastní fenu, která se jmenuje Rosa Barks.
Dlahová, Bernice – bývalá alkoholička, manželka Dr. Dlahy
Duff – Nejznámější a nejprodávanější značka piva ve Springfieldu. Nejznámějí konzumenti tohoto piva jsou Homer Simpson a Barney Gumble.
Duffman – Nebo taky v několika dílech Bivoj, je pro značku Duff něco jako jejich maskot. Má červený plášť, modré oblečení a na pásku má několik (asi 20) plechovek piva Duff. Jeho postava má zřejmě odkazovat na Supermana.
Dewey, Cheathem, Howe and Weissman– Právnická firma ve Springfieldu.
Duncan – kůň potápěč. Jeho majitel byl obviněný za týrání zvířat, proto si ho vzali k sobě Simpsonovi.
Duff festival (Chmel fest) – Ztracený víkend pro celou rodinu..
Drederik Taetum – Slavný boxer ze Springfieldu, má parodovat Mika Tysona.
D’oh! – výkřik Homera Simpsona, když se něco nepovede, čte se /D-ou/, je oficiálně v anglickém slovníku.

Ď

Dělňas a Příživa – Ruský animovaný seriál, který vysílali místo Itchyho a Scratchyho!
Dědoláskomat – Spin-off Simpsonových z epizody Filmy, v niž si Simpsonovi zahráli. Je to sitcom o Vočkovi a dědovi Simpsonovi, který umřel a převtělil se do Vočkova automatu na testování lásky. Pomohl najít Vočkovi lásku – Betty. V tomto sitcomu byl použit smích v pozadí jako je tomu u klasických sitcomů (Friends, Big Bang Theory atd…)

E

Evergreen Terrace – Dlouhá springfieldská ulice obytných domů, na které bydlí mj. Simpsonovi a Flandersovi.
Eko Profi Agentůra (EPA) – státní organizace, která ve filmu „Simsnovi ve filmu“ uvěznila Springfield do „báňě“ a poté z něj chtěla udělat druhý Gran Canon.
Eye on Springfield (Zaměřeno na Springfield)– pořad o zajímavostech a zajímavých lidech ze Springfieldu, tento pořad moderuje Kent Brockman z Kanálu 6.
El Barto – Bártovo sprejerské jméno.

F

Fudd – pivo, ktere čepovali pouze v putyce, kde Homer potkal Lurleen. Bylo stáhnuto z prodeje, když po jeho požití několik lidí osleplo.
Flanders, Ned – pobožný soused Simpsonových, majitel obchodu pro leváky, vdovec, otec Roda a Todda
Flanders, Rod – starší syn rodiny Flandersů
Flanders, Todd – mladší syn rodiny Flandersů
Flandersová, Maude – žena Neda Flanderse a matka Roda a Todda. Zemřela v 11. sérii.
Frank Gerry – Architekt který postavil ve springfieldu hudební síň, ta ale neměla uspěch a tak jí odkoupil pan Burns a vybudoval z ní věznici.
Frank Grimes – Nejhorší nepřítel Homera Simpsona. Vyrůstál bez rodičů, nějakou dobu pracoval jako poslíček hraček. Při výbuchu sila byl zraněn, což mu dalo čas vzdělávat se. Byl zabit elektrickým proudem při záchvatu šílenství.
Frank Grimes Junior – Syn největšího nepřítele Homera Simpsona. Pracoval jako automechanik a pokoušel se zabít Homera. Poté byl zatčen. Jeho matka není známa. Jeho otec rád navštěvoval nevěstince a tam potkal jeho matku.
Frank, bratranec – Homerův bratranec, který spal se svými rodiči. V roce 1970 se z něj stala Františka. Teď je u nějaký sekty a říkají mu tam matka Shaboo-boo. Byla o něm zmínka v díle „Lisino první slovo“.

G

Gumble, Barney – Jeden z největších alkoholiků ve Springfieldu. Denně vysedává v hospodě U Vočka a jeho největšími kamarády jsou Homer, Lenny a Carl. Vočkovi dluží velké peníze, protože má u něj po dlouhá léta pití zadarmo.
Gulp N’ Blow – jeden ze springfildských fast-foodu. Pracoval v něm Homer a Levák Mel. Homer v něm začal pracovat, protože Marge byla těhotná a on nemohl sehnat jinou práci. Levák Mel tam pracoval poté co zrušili Krustyho show. Známe výrobky: cibulové prstýnky, placka, topinka se sýrem (která jednou spadla do polívky). Jiný zaměstnanci: Pan Johanson a jakýsi puberťák.
Guns and dolls – muzikál, ve kterém zpíval Mark Hamill (hrál Luka Skywallkera).
Genuine animal milk – ilegální myší mléko.
Gréta Wolfcastle – dcera Rainiera Wolfcastla, zamiluje se do ní i Bárt…
Ginger – manželka Neda Flanderse z Las Vegas.
Gabriel – sociální pracovník, měl pomoci Simpsnovým, aby vyřešili problémy v rodině.
Gulp n’ Blow – rychlé občerstvení, kde krátce pracoval Homer v epizodě „Jak jsem si bral Marge“

H

Hitachi – Značka mikrovlnné trouby v kuchyni Simpsonů. Líza tak pojmenovala indiánský kmen, ze kterého její rodina údajně měla pocházet. Nakonec přiznala, že si vše vymyslela.
Hellfish – Název jednotky, ve které děda Simpson bojoval ve 2. sv. válce.
Hans, Fritz a Horst – 3 Němci, kteří koupily jadernou elektrárnu od pana Burnse za 100 000 000 $. Hans byl ze Západního Německa a Fritz z Východního Německa. Horst si měl promluvit se zaměstnanci protože nevypadal přísně a připomínal Charliho Chaplina. Vyhodili Homera. Kvůli strašnému stavu elektrárny ji prodaly za směšně malou cenu zpět panu Burnsovi, který opět Homera přijal.
Hortenzie – prateta Homera, když zemřela, Simpsonovi zdědili 100 dolarů, za podminky, že stráví noc ve strašidelném domě.
Hollys Herbert – kurator Springfieldské historické spoločnosti. Svůj život zasvětil skumáni života Jebedaiaha Springfielda.

CH

Chalmskin – název firmy, která podpořila studentské filmy Lízy Simpsonové a Nelsona Muntze a sklidila za ně úspěch na nezávislém filmovém festivalu Sundance. Zakladateli Chalmskin jsou ředitel springfieldské ZŠ Seymour Skinner a školní inspektor Chalmers.
Charlie – jeden z častých, ale méně důležitých zákazníků Vočkova baru. Pracuje v jaderné elektrárně a má ženu, 2 děti a sestru s umělou nohou. V epizodě Trable s triliony ho FBI zatkla za to že je členem klubu, který je proti americkým úřadům, které podle něj brzdí rozvoj digitální televize ve vysokém rozlišení (HDTV). Měl pracovní úraz.
Chlap co říká ááááááááno : Chlápek co v seriálu říká pouze „áááááááno“

I

Itchy – Postava ze seriálu The Itchy & Scratchy show. Myš.
Izotopové – (též Springfieldští Izotopové) Springfieldský baseballový tým.
Itchy & Scratchy Land (Drsnoland) – zábavní park Itchyho a Skratchyho, který vlastní Šáša Krusty.

J

Jaderná elekrárna – Budova patřící C. M. Burnsovi poskytuje elektřinu celému Springfieldu. Pracují zde mj. Homer Simpson, Carl Carlson, Lenny Leonard a Waylon Smithers. Majitel závodu se naprosto nestará o škodliviny, které podnik produkuje.
Jub-Jub – Leguán Selmy Bouvierové

K

Kanál 6 – (Channel 6) Největší springfieldská televize, mezi jejíž největší propagátory patří mj. Kent Brockman a Šáša Krusty.
Kanál OCHO – Španělský kanál na kterém vysílájí komedie Čmeláčího muže ve kterých vystupuje.  Ten mluví anglo-španělsky.
Kočičí dáma – vlastním jménem Eleonor Abernathyová, vystudovala medicínu a práva. Poté, co propadla depresím a alkoholu se stala posedlou kočkami a vykazuje známku vážně mentálně narušené osoby. Líza od ní má svoji kočku Sněhulku IV.
Krusty Burger – fast-food ve Springfieldu, jehož majitelem je klaun Krusty.
Kwik-E-Mart – Menší obchůdek ve Springfieldu. 24 hodin denně 7 dní v týdnu je připraven. Obslouží vás indický imigrant Apu Nahasapeemapetilon.
KBBL – Nejznámější rádio ve Springfieldu na frekvenci 102,5 fm.
Kafilero – Výrobek v Krusty Burgeru.  Na obvinění Krusty reagoval slovy: ,,Používáme výhradně zdravé maso z nemocných zvířat.“
Komiksák – Jeho právé jméno je Jeff Albertson, avšak známější je pod přezdívkou komiksák. Má obchod s komiksy The Android’s Dungeon & Baseball Card Shop. Má vysoké IQ 170. Jeho poznávacími znaky jsou vlasy svázané do culíku a vyvalené břicho.
KJAZZ-FM – jazzové rádio. Moderátorem je Hans Moleman. Jeho dosah je 23 kroků od stanice. Lisa tam chtěla pustit jedinou deskou Krvavé Dásně Martyho na uctění jeho památky.
Kanál 92 – kanál na kterém běží reklamy. Běžela tam reklama Kapitána a Homerova reklama na Pana Pluhaře, kterou vysílali v 3:15 ráno.
KFSL-Fossil 103 – rádio vysílající klasické hity. Jejich slogan zněl v roce 1996: Klasické hity od ABBY až po Zepelíny! Kromě toho to je Homerovo oblíbené rádio, ale jeho děti ho nenávidí a nazývají Homerovu oblíbenou hudbu „dinosauřími kapelami“. Objevilo se v díle Homerpalooza.
Kameníci – Tajný spolek, se spoustou výhod oproti běžným občanům.
Kavárna „U rebelu“ – Býva tady rok 1955 každý den v roce. Hraje se tady klasický rock, a taky se tak tančí.
Klub legálních obchodníků (Legitimate bussinessman’s social klub) – Sídlo mafie ve Springfieldu.
Kino pro menšinové publikum – kino ve kterém vysílaly film Kosovský Podzim, Žádostivá Molly Aljaška a Oppenheimerův výtah. Prodávali tam gay časopisy. Mají tam poloviční plátno než ve Spriengfieldském multiplexu.
Kosovský Podzim – film na který Lisa vyhrála lístky. Vyhrál cenu na Rumunském filmovém festivalu. Byl v albánštině s anglickými titulky.
Kearney Zzyzwicz – Nejhnusnější kluk na škole, Nelson si z něj dělá srandu a je hrozně tlustý na svůj věk-

L

Levárium – ne příliš úspěšný obchod, ve kterém se prodávají potřeby pro leváky, jeho majitelem jed Ned Flanders
Levák Bob – Uhlavní nepřítel Barta Simpsona. Už několikrát se pokusil Bárta zabít
LARD LAD DONUTS – Domov nejsladších koblih a bezedného hrnku kafe ve Springfieldu. Symbolem obchodu je tlouštík držící velkou koblihu… Nejvěrnějšími zákazníky jsou Clancy Wiggum a Homer Simpson.
Lugash – cholerický učitel gymnastiky. Emigroval do východního Německa, ale pak se vrátil v roce 1983, když pomocí hvězdice přeskočil Berlínskou zeď. Svoje žáky odměňuje tím že jim dá zpět jejich kočky.

M

Manhattan, Shelbyville – Zakladatel města Shelbyville. Původně putoval se zakladatelem Springfieldu (Jebediáš Springfield). Následně se však rozdělili a každý založil své město. Od té doby panuje mezi těmito městy rivalita.
Moleman, Hans
– též Krtek, obyvatel domova důchodců.
Martin Prince
-Největší šprt na Springfíldské základce.
Monster Mart
– Obchod kde je vše v obřím balení!
Mindy Simmonsová
– zaměstnankyně jaderné elektrárny. Objevila se v díle Poslední pokušení Homera Simpsona. Podle Smitherse je to inženýrka nebo tak něco. Pan Burns ji musel přijmout kvůli tomu že neměl v elektrárně jinou ženu. Homer se do ní zamiloval. Měly stejné zájmy. Oba byly posláni na konferenci o energii. Chtěli se pomilovat, ale Homer si místo ní zavolal na hotel Marge. Mindy dabovala Michelle Pfifferová.
McBaine pojď si zablbánkovat
– jeden ze serie filmů o McBainovi, kterého hraje Rainier Wolfcastle. Ve filmu jde prakticky jen o to že McBain stojí u holé zdi, říká vtipy a když někdo něco namítne na kvalitu vtipu tak vytáhne jakoukoliv zbraň a zabije ho. Film stál 80 000 000 $.
McBain
– postava stejnojmenné filmové serie. Postavu hraje Rainier Wolfcastle. McBain je policista nebo agent, který vraždí zločince typu komunistický nacisti nebo naštvaní nadřízení a mafiáni. Postava je parodie na Arnolda Schwarzeneggera.
Michael Finn – výčepní z hospody „U zelené brambory“ na letišti O´Hara…
Maxi Obr – Homerovo nové jméno, změnil si ho, když v novém seriálu jeho jméno zesměšnili. Dokonce si o něm i zpíval..
Mapple – parodie na známou značku Apple ve 20. sérii, také parodie jako MyPod (iPod), MyCube (iCube), také parodie na ředitele Applu (v seriálu Mapplu) Steva Jobse – Steve Mobs. Také parodováno logo Applu – na vykouslé jablko z obou stran.

N

Nahasapeemapetilon, Apu – indický přistěhovalec, prodavač v Kwik-E-Martu, zoufalý otec osmerčat
Nahasapeemapetilonová, Manjula – manželka Apua, matka osmi dětí
Nahasapeemapetilon, Sanjay – Je to bratr Apua, občas pomáhá také s prodejem v Kwik-E-Martu.
Nick Riviera – Springfieldský Doktor, který operuje téměř vše a nepotřebuje k tomu oprávnění ..
Náčelník Wiggum, soukromý detektiv – Spin-off seriálu Simpsonovi. Objevil se v epizodě Filmy, v niž si Simpsonovi zahráli. V tomto seriálu se Wiggum a Skinner přestěhovali do New Orleansu, aby chytali zločince. Ralpha tam unesl Velkej kořen a oni ho šli zachránit.
Náčelník Choopahomer – robot, kteého sestavil Homer pro Bárta nakonec se ukázalo že je to pouze jakysi oblek pro Homera protože něco tak složitého nikdy nedokázal. Bárt se s ním zúčastnil turnaje Válka robotů kde se ChoopaHomer dostal až do finále.
Nikdy nebude konec – telenovela, která snad nikdy neskončí…
Nukleární jezírko – Jedná se o jezero, které leží vedle Jaderné elektrárny a je plné mutantů jako třeba ryba se 3 očima jménem Blinky.
Nový Spriengfield – Homer si založil nové město pro chudší když telefoní společnost rozdělila město na 2 předvolby.

Ň

O

Ohnivý Vočko – Nápoj vymyšlený Homerem, když mu došlo pivo, smíchal všechen alkohol co měl doma a dostal se tam i Krustyho sirup proti kašli (tajná přísada) a potom to zapálila Patty (nebo Selma), Homer recept prozradil Vočkovi a ten ho začal prodávat pod tímto názvem. Původní název byl Ohnivý Homer.
Outlaw Biker – Název časopisu pro muže ve Springfieldu.

P

Pan Pluhař – Homerova firma, která se zabývala odhrnováním sněhu a vedla konkurenční boj s firmou Král pluhařů, jejímž majitelem byl Barney Gumble
Poochie
– Postava psa ze seriálu The Itchy & Scratchy show, kterou tvůrci do seriálu přidali, aby zvýšili jeho sledovanost. Poochie byl dabován Homerem Simpsonem. Postava ovšem nebyla úspěšná a tak Poochie hned ve druhé epizodě zemřel.
Prince, Martin
– jeden ze šprtů na springfieldské základní škole
Planet Springfield
— restaurace slavných, restaurace s otočnou vyhlídkou, Vlastní ji několik celebrit (třeba Rainer Wolfcastle) má to být parodie na Planet Hollywood.
Pekelné ryby
– Nejlepší četa, nejlepšího třetího praporu armády. V této četě byl například děda Simpson a Monty Burns.  Během 2. světové války objevili cenné obrazy které zapečetili s tím, že si je ponechá ten, kdo zůstane jako poslední naživu.
Party Posse – Hudební kapela kde hrál Bart,Nelson,Milhouse a Ralph.
Puppa wheelie’s – Motorkařský bar. Homer tam dostal párkrát namláceno, nakonec odtud ukradl basu Duffu.
Pekelní Satani –  Jméno Homerova motorkařského gangu, okopíroval ho od pravých Pekelných Satanů, proto musel sníst všechno s jejich logem.
Pieman– Homerovo hrdinské jméno, když si hrál na superhrdinu.

Q

Quimby, Joe – Zkorumpovaný starosta Springfieldu, který střídá jednu milenku za druhou.
Quimbyho dům – Nádherný barák na okraji Spriengfieldu s volleybalovým hřištěm a obrovským bazénem.

R

Ray Patterson – Byl to šéf technických sluzeb ve Springfieldu po dobu 16-ti let, než se šéfem stal Homer Simpson. Když Homer zníčil město odpadem, Ray již nechtěl pomoci..
Rory B. Bellows – Falešné jméno, které používal klaun Šáša, když předstíral, že spáchal sebevraždu.
Rental films – Studio, které natočilo dokument o životě Jebedaiaha Springfielda: Mlady Jebedaiah Springfield.
Rossarita – tanečnice tanga v epizodě „Rádio Bárt“.
Rolling Rock – Turistická atrakce v Shelbyvillu. Také Patty tuto atrakci navštívila.

Ř

S

Scratchy – Postava ze seriálu The Itchy & Scratchy show. Kocour.
Shelbyville – Nejbližší sousední město Springfieldu. Obyvatelé těchto dvou měst se vzájemně nenávidí.
Skinner, Seymour – ředitel ZŠ, 45 let a stále panic, úhlavní nepřítel Barta Simpsona
Skinnerová, Agnes – matka ředitele základní školy
Simpson, Abraham – otec Homera Simpsona, bydlí v domově důchodců
Simpson, Bart – nejstarší potomek Simpsonových, školní klaun a vandal známý též pod jménem El Barto. Rád jezdí na skateboardu, sleduje Itchi & Scratchy Show a přátelí se s Milhousem van Houtenem. Jeho největším idolem je klaun Krusty.
Simpson, Homer – hlava rodiny Simpsonových a neschopný pracovník jaderné elektrárny. Jeho nejoblibenějšími činosti jsou povalování se po gauči, popíjení piva a sledování televize. Je stálým zákazníkem Kwik-E-Martu, Kurty Burguru, Lard Lad Donuts a hospody U Vočka.
Simpson, Hugo – ve Speciální čarodějnickém díle „zlé“ dvojče Barta Simpsona
Simpsonová, Lisa – nejstarší dcera rodiny Simpsonových, neoblíbená šprtka, aktivistka, buddhistka a vegetariánka
Simpsonová, Maggie – miminko rodiny Simpsonových, vyniká v zacházení se střelnými zbraněmi a jízdně psovi
Simpsonová Marge – rozená Bouvierová, žena v domácnosti, manželka Homera Simpsona, matka Barta, Lisy a Maggie.
Simpsonová, Mona – matka Homera Simpsona, zemřela v průběhu 19. sezóny
Smutgasmus – (Sadgasm) Grunge skupina, ve které vystupoval Homer v díle „Zlatá devadesátá“. Vyprodukovala skladby Margerine, Shave me, Politically incorrect. Členové kapely byli Homer Simpson (kytara, zpěv), Lenny Leonard (kytara), Carl Carlson (basa), Lou (bubny).
Sněhulka I. – Lízina první kočka, zemřela ještě před začátkem vysílaní The Simpsons
Sněhulka II. – Lízina druhá kočkou, Doktor dlaha ji přejel autem v 9. epizodě 15. série, „Já, robot“
Sněhulka III. – Lízina třetí kočka, která se utopila v akváriu v díle „Já, robot“
Sněhulka IV. – Lízina páta a prozatím posledni kočka, získala ji od kočičí dámy
Spasitel – (Santa’s Little Helper) Pes rodiny Simpsonových.
Spidervepř – (Spiderpig) Postava ze Simpsonových ve filmu. Prase, které účinkovalo v reklamě na Škvarkoun.
Springfield – Město, kde žijí Simpsonovi. Odehrává se zde většina dílů.
Springfeild elementary school – springfieldská základní škola, jejímž ředitelem je Seymour Skinner
Springfield, Jebediah Obadiah Zachariah Jedediah Springfield– dříve jako krvežíznivý německý pirát znám pod jménem Hans Sprungfeld, později zakladatel města Springfield.
Springfieldští izotopové – název springfieldského baseballového týmy
Squishee – Nealkoholický nápoj, který v KWIK-E-MARTu čepuje Apu velké spoustě dětí. Zvláště si v něm libuje Bart Simpson.
Szyslak Vočko – Bývalý boxer, nyní vlastní bar „U Vočka“, kde je také barmanem, tradičně se každé vánoce pokouší o sebevraždu, miluje marge, ale také její dceru Maggie, které v epizodě „Vočko pečuje o malou“ zachránil život.
Skinner Seymour – Pravým jménem Armin Tamzarian, válečný veterán z války ve Vietnamu, ředitel Springfieldské základní školy.Ve 45 stále panic.
Snake – Snake neboli ,,Haďák“ je největší zloděj ve Springfieldu. Kdysi býval slušným člověkem pak se z něj stal zloděj. Neustále je ve vězení. V jednom speciálním čarodejnickém díle měl dokonce Homer Simpson Snakeovo vlasy.
Sam a Larry – dva opilci z Vočkova baru. Oba promluvily jen v některých epizodách. Většinu seriálu fungují oba jako „křoví“ ve Vočkově baru.
Springfield Bell – Springfiledské zlaté stránky.
Squeaky farms brand – značka výrobků Tlustého Tonyho.
Scvrkávající se McBain – jeden ze sérií McBainových filmů.
Sop – Homerova falešná značka, která měla zastavit náklaďák ve kterém jeli Simpsonovi (The Simpsons Movie)
Steve Grabovsky – policista, který měl Homerovi odstranit botičku od auta, když jeho auto stálo v pěší zóně v New Yorku.
Simpson & son – putující firma Homera a Abea Simpsona. Prodávali nápoj, který posílil mužskou potenci.
Slash-co knives – firma, kde velmi krátce pracoval Homer v epizodě „Jak jsem si bral Marge“
Shootgun Petes – místo svatby Homera a Marge.
Sprawl-Mart – Obchodní centrum ve Spriengfieldu v parodii na Wal-Mart i když na transparentu před obchodem píší, že se o parodii na Wal-Mart nejedná.
SMARTLINE – Diskusní pořad Kenta Brockmana na kanálu 6 .. Kenta byl dokonce vyhozen za sprosté slovo ve vysílání Smartline, když byl hostem Homer Simpson.
SOX – Obchod s ponožkama v obchodním centru ve Spriengfieldu .

Š

Škvarkoun – Výrobek v Krusty Burgeru. Burger je napěchovaný mnoha mastnými vrstvami. Objevil se v Simpsonových ve filmu.
Šméočka – velmi levné cereálie, které Marge koupila aby ušetřila. Jediný problém byl že si Bart musel ty cereálie vyloupat než je začal jíst.

T

Tibor – zaměstnanec jaderné elektrárny. Neuměl ani slovo anglicky. Objevil se v epizodě Marge jde do zaměstnání. I přesto že neuměl anglicky ho povýšily. Homer na něj všechno sváděl. Na jeho místo nastoupila Marge. Podle Smitherse je to idiot – ztratil totiž klíč od svého pracoviště.
The copy jalopy (Kopirovaci kraksna) – kopirovací firma ve Springfieldu, ve sloganu mají: „Snažíme se udělat z kopirování srandu.“
Ted Windslow – Postava z telenovely Nikdy nebude konec, když měl Vočko plastiku tváře, chvíli ji hrál.
Tlustý Tony – Vůdce mafie ve Springfieldu.
Timy O’Toole – imaginární postava sirotka se zlomenou nohou spadlého do studně v epizodě „Rádio Bárt“

Ť

U

U Vočka – Hospoda, do které se chodí zničit všichni známí pijáci. Jejím majitelem je Vočko Szyslak, který také zastává funkci barmana. Mezi stálé štamgasty patří Barney Gumble, Homer Simpson, Lenny Leonard a Carl Carlson.
U hladového skopčáka – Německá hospoda, kde Němci koupili od Burnse jadernou elektrárnu za 100 000 000 $.

Ú

V

Velký dýňák – vznikl z Milhousovích slz, které dopadli na list dýně, Velký dýňák se objevil ve Speciálním Čarodějnickém díle 20. série, jeho záměrem bylo zabít všechny obyvatele Springfieldu za to, že vykrajovali dýním obličeje.
Vočkova sekta – Sekta kterou založil Vočko aby vypadal jako blázen aby nemusel dělat soudce z lidu. Známí přívrženci: Karney a jeho máma která spí z s Vočkem.

W

Wiggum, Clancy – obtloustlý strážce zákona ve Springfieldu, manžel Sarah a otec Ralfa
Wiggum, Ralf – mentálně zaostalý syn šerifa Wigguma
Wiggumová, Sarah – žena šerifa Wigguma a Ralfova matka
Wall E. Weasel’s–  Zábavní centrum pro děti. Bárt tam měl oslavu svých 10.narozenin.

X

Y

Z

Zutroy – zaměstnanec jaderné elektrárny. Zutroy se objevil pouze v díle Poslední pokušení Homera Simpsona. Je to Gastajbajtr – země nacházející se pravděpodobně na Východní Evropě. Za svou práci dostal pětník na den. Byl vyhozen a místo něj přijal Pan Burns Mindy Simmonsová.
Ziffcorp (parodie na firmu Enron) – Majitel firmy Artie Ziff’s, firma vytváří počítačový software a zajímavý hardware. Třeba převáděč chrápání na příjemnou hudbu. Artie má majetek v hodnotě $1 millionu dollarů! Také na škole chodil s Marge.

Ž

Žebroun – Výrobek v Krusty Burgeru. Objevil se pouze v jednom díle, protože byl hned vyprodán a zvíře, ze kterého se vyráběl mezitím vyhynulo.