Komixy

Simpsonovi: Komiksové extrabuřty

Oficiální popis: Konečně jsou tady! Ohromný, kolosální a hlavně nenakrmitelný Homer vyrostlý po nezdařeném experimentu, Bart, který se dostane do moci svého úhlavního nepřítele Leváka Boba, Šáša coby zvláštní agent i speciální hororový příběh o sběrateli komiksů – a mnohem víc. Ředitel Skinner, odporně bohatý Berns a jeho pato-a-kdo-ví-co-ještě-lízal Smithers, Marge, Líza i Maggie, ti všichni se jen třesou na to, aby vás mohli pobavit. (No dobře, netřesou, ale napsat jsme to mohli, ne? Komu to ublížilo?) Prostě a jednoduše: Simpsoni v komiksu v osmi super-anti-kontra-multi-extra-unikátních příbězích. A kdo potřebuje vědět víc, ten si je nezaslouží!Toto je první vydání Simpsonovského komiksu v České Republice.

V USA vyšel tento komiks už v roce 1993. Všem ho doporučuji, protože se s ním člověk hodně pobaví a jsou v něm opravdu výborné příbehy!

A jaké že příběhy jsou v tomto komiksu?

– Ohromný kolosální Homer
– Sběratel
– Bob se vrací!
– Záhada zmizení Springfieldské Pumy
– Šáša, agent útvaru K.L.A.U.N.
– Je to v kartách
– Dobrodružství drsňáka jménem Busman

cmx0733ob

Simpsonovi: Nervy v kýblu bublin

Oficiální popis: V první knize se objeví legendy nezávislého komiksu, kteří si vezmou do parády některé nejslavnější hororová díla. Levák Bob se propůjčí genetickým modifikacím a stane se z něj Levák Blob, Springfield napadnou vesmírní přistěhovalci, v parafrázi Exorcisty Lisu posedne Madonna, Homerův prapředek vyrazí se na lov bílé velryby, své čelisti rozevře nebezpečná koblihožravá rostlina a ukáže se nebezpečí společného učení.
Čarodějnické speciály patří k nejoblíbenějším televizním dílům – a v komiksu tomu nebude jinak. Na komiksových scénářích se podílí výkvět tvůrců, během těch let se tam objevili jak komiksové legendy: Garth Ennis a John McCrea (Hitman), Kyle Baker (O půlnoci zemřu), Sergio Aragones (Groo), Peter Kuper (Proměna) či Stan Sakai (Usagi Yojimbo). K Simpsonům zavítali i komiksoví klasikové jako Bernie Wrightson… a dokonce zaskočili i slavní zpěváci jako Alice Cooper, Rob Zombie či Gene Simmons.
Kniha je navíc doplněna kvantem instruktáží a návodů na téma, jak si užít Halloween, když jste buran, jak ubránit svůj pokoj proti bubákům, jak si pomocí motorové pily vyrobit dokonalého služebníka či jak se vyhnout smrti homerovským způsobem. Navštívíte peklo (kam se mezitím odebral kompletní Springfield), přečtete si tu samou povídku napsanou čtyřmi členy slavné rodiny… a vůbec je tu spousta bonusů, specialitek a detailů ze života mimozemského dua Kang a Kodos. (Konečně se dozvíte i jejich křestní jména: Eva a Vašek. Tím se myslím mnohé vysvětluje.)

A jaké že příběhy jsou v tomto komiksu?

– Levák Blob!
– Ségra s ďáblem v těle
– Imigrace zlodějů těl!
– Říkejte mi Homer
– Bartovi lidé
– Homer ještě nevečeřel