Časté dotazy

Zajímá vás něco o seriálu Simpsonovi? Často kladené otázky, které nám posílali naši čtenáři, jsou zodpovězené v této rubrice. Pokud máte dotaz i vy, napište nám ho prostřednictvím formuláře na konci této stránky.

Proč jsou Simpsonovi žlutí?

Jako dobrý důvod tvůrci uvádějí, že díky žluté barvě seriál upoutá pozornost diváků, když přepínají programy v televizi. Skutečnost může být i prozaičtější: říká se, že ve chvíli, kdy autor Simpsonovy navrhoval, měl po ruce jen žlutou barvu. Všichni si toho všímají, ale možná tomu nepřikládají nějaký zvláštní význam…

Proč Homer mluví v nových epizodách jinak?

Prvních 12 sérií seriálu Homera výborně daboval český herec Vlastimil Bedrna, který ale vážně onemocněl a již se nemohl podílet na natáčení dalších epizod. Aby se seriál v Česku vysílal dál, od třinácté série musel Bedrnu vystřídat Vlastimil Zavřel, známý třeba jako pan Prchal ze seriálu Rodinná pouta. I když je spousta z nás zvyklá na původní Homerův hlas, pan Zavřel si také nevede špatně a k Homerovi už prostě patří.

Do kdy se budou Simpsonovi ještě vysílat?

Zvěsti o konci seriálu přinášely sdělovací prostředky snad po celou dobu jeho existence. Nikdy se ale naštěstí žádné z nich nenaplnily. Ve Spojených státech letos v květnu skončila 19. série, na kterou od podzimu naváže dvacátá. Dabéři údajně podepsali smlouvy i na sérii číslo 21, takže Simpsonovi by měli pokračovat minimálně do roku 2010.

Bude druhý díl Simpsonových ve filmu?

Zdálo by se, že je to dost pravděpodobné, jenomže v tomto případě nelze s jistotou říct, jak to s pokračováním skutečně bude. Úvahy o prvním filmu začaly padat kolem roku 2000. Společnost 20th Century Fox si zaregistrovala internetovou doménu simpsonsmovie.com už 22.4.1997. Napsat kvalitní scénář a film vyrobit bylo hlavně časově velmi náročné. Finance zase takovým problémem nebyly, Fox na filmu rozhodně nešetřil. A i když se celovečerák nakonec ekonomicky vyplatil, tvůrci o dvojce alespoň zatím mlčí. Možná už se píše scénář, kdo ví… Musíme zkrátka čekat a doufat.

Kde se nachází Springfield?

Touto záhádou si hodně lidí lámalo hlavu. Když přišla v seriálu řeč na to polohu, pokaždé tvůrci jakékoliv náznaky dokonale zamaskovali. Nicméně, v roce 2007 vyhlásila společnost FOX soutěž, které se účastnily desítky amerických měst a městeček s názvem Springfield (toto jméno je jedno z nejčastějších v USA). Tím nejspringfieldovatějším se stal Springfield ve státě Vermont.

Proč už v seriálu nevystupuje Troy McClure?

Postava fiktivního herce Troye McClura vystupovala v seriálu Simpsonovi v raném období existence. Troy se proslavil větou „Možná si mě pamatujete z filmů jako…“ Mezi diváky byl velmi populární. V roce 1998 psychicky nemocná manželka zastřelila Troyova dabéra Phila Hartmana. McClure tak ze seriálu zmizel, stejně jako další Hartmanova postava – právník Lionel Hutz. Sami musíte uznat, že je to velká škoda. Kolik skvělých filmů mohl Troy ještě natočit…

Máte nějakou další otázku?

Co dalšího vás o seriálu Simpsonovi zajímá?
Napište komentář a čekejte, až se na této stránce objeví odpověď.